sorelex contipro

Hojení komplikovaných ran

Sorelex je antimikrobiální krytí určené pro hojení chronických ran, komplikovaných akutních ran nebo ran s vysokým rizikem rozvoje infekce. Mohou to být například bércové vředy, vředy u diabetických pacientů, proleženiny, nehojící se rány po chirurgických zákrocích nebo traumatické infikované rány. Sorelex likviduje bakterie, odstraňuje povlak a startuje hojení.

Hojení se Sorelexem

Struktura produktu Sorelex je složena ze tří vrstev. Aktivní vrstva ránu čistí a urychluje hojící procesy. Uvnitř krytí je vložena mřížka, která slouží k mechanickému vychytávání povlaků a drobných nekróz. Vnější vrstvu Sorelexu tvoří sorpční materiál, který nasává tekutiny z rány a pomáhá jejich odvodu do sekundárního krytí.

Výborné účinky – komplexní složení

Vysoká účinnost produktu je založena na kombinaci dvou aktivních látek, které jsou obsaženy v aktivní vrstvě. Octenidine dihydrochlorid ránu účinně čistí a zabavuje bakteriální zátěže. Hyaluronan sodný významně napomáhá regeneraci poškozených tkání.

Bezpečné hojení

Antimikrobiální látka octenidin je účinná již při velmi nízké koncentraci, která není škodlivá pro kožní buňky. Má široké spektrum účinnosti vůči bakteriím, včetně Staphyloccocus aureus a Pseudomonas aeruginosa. Octenidin je nerozpustná látka, která není absorbována porušenou tkání a působí pouze lokálně v ráně. Rizika běžná u ostatních antimikrobiálních látek používaných v léčbě ran jsou zde zcela eliminována.

Rychlá obnova tkání

Kyselina hyaluronová obsažená v aktivní vrstvě je zcela přírodní látka, která je běžně obsažena v kožních tkáních.  Při kontaktu s exudátem vytváří v ráně gel a udržuje přirozeně vlhké prostředí. Vytváří příznivé podmínky pro regeneraci tkání, podporuje migraci a životaschopnost kožních buněk a pomáhá nastartovat proces granulace (tvorby nové tkáně).

Kdy pomáhá Sorelex

Kdy Sorelex nepoužívat