fbpx

Přírodovědné semináře

Osmkrát ročně pořádáme semináře vedené předními českými odborníky. Vybírat můžete ze dvou paralelně probíhajících přednášek zaměřených buď na fyziku a chemii, nebo na biologii. Konají se vždy v sobotu a trvají tři hodiny. Účast na všech není podmínkou, lze si vybrat jen některé. Z kapacitních důvodů je nutné přihlásit se předem.

Výzkumné stáže

Zvyšte svoje šance na přijetí na VŠ a pojďte k nám na stáž. Získáte vědeckovýzkumnou praxi na reálných projektech přímo v jednom z nejlépe vybavených pracovišť v Evropě. Vyberte si z aktuální nabídky projektů a se svou prací se poté zúčastněte středoškolské soutěže. V případě velkého zájmu vybíráme uchazeče s největší motivací.

Letní škola

Každoroční Letní škola kombinuje volnočasový a odborný program zaměřený na aktuální vědecké poznatky, kde nechybí ani workshopy. Pobyt v Orlických horách trvá týden a účast stojí 1000 Kč (zahrnuje i ubytování a stravu). Nejbližší Letní škola bude 11. - 15. 7. 2022. Už podesáté! Registrovat se můžete zasláním vyplněné přihlášky. 

Získejte praktické zkušenosti

Nikdy není na škodu být o krok před svými vrstevníky. Propojte teorii s realitou ve výzkumných a vývojových laboratořích a finální výrobě, kam se během středoškolského studia jen tak nedostanete. Vysoká škola je teprve před vámi, ale kdyby všichni čekali, až budoucnost přijde, nikdy by věda neměla tolik objevů.

U nás za vzdělávání neplatíte

Účast na našich seminářích vás bude stát pouze čas a odhodlání. Veškeré studijní materiály, honoráře přednášejícím, občerstvení a další výdaje hradíme kompletně my. Na vás zbývají pouze náklady na dopravu do našeho sídla v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí, kde se přírodovědné semináře a stáže odehrávají.

Jak se u nás studentům líbilo?

Naši absolventi vítězí na mezinárodní scéně

Přihlaste se na aktuální semináře

Ve školním roce 2021/2022 jsou semináře naplánovány na 2. října, 6. listopadu, 4. prosince 2021, 15. ledna, 19. února, 19. března, 16. dubna a 14. května 2022. Anotaci s přihláškou zveřejníme na tomto místě vždy měsíc předem.

Aktuální témata stáží

Aktuálně máme vypsané následující projekty, kterých se mohou účastnit stážisté. Každý zájemce o stáž si vybere právě jeden projekt. Podmínkou účasti na stáži je následné přihlášení své práce do soutěže typu SOČ, AMAVET, Juniorská konference nebo jiné. Stáže jsou pro studenty zcela zdarma. Pro přihlášení do vybraného projektu stačí vyplnit žádost a poslat ji e-mailem. Účast studentů na projektech probíhá přímo v laboratořích firmy Contipro v Dolní Dobrouči. Stáže pro středoškoláky jsou aktuálně pozastaveny z důvodu nepříznivé epidemiologické situace. 

Kompozitní filmy z hyaluronanu: pokročilé biomateriály pro zdravotnictví

Tenké filmy z biokompatibilních a biodegradabilních polymerů mají řadu využití v medicíně a tkáňovém inženýrství, například jako biodegradabilní implantáty nebo aktivní kryty ran. Mezi polymery vhodné pro přípravu takovýchto filmů patří polysacharid hyaluronan, který je přirozenou součástí lidského těla. Zajímavou možností, jak výrazně rozšířit spektrum potenciálních aplikací, je příprava filmů vícesložkových a/nebo vícevrstvých. Kombinací více materiálů s různými vlastnostmi a jejich vhodným strukturováním lze získat unikátní vlastnosti, výrazně se odlišující od chování samostatných složek. Cílem práce je příprava takovýchto kompozitních filmů z hyaluronanu, jeho různých derivátů, dalších biodegradabilních polymerů a aktivních látek. V rámci charakterizace filmů bude studována jejich struktura, morfologie, mechanické vlastnosti, chování v různých prostředích, mechanická i chemická stabilita a průběh uvolňování malých molekul.

Vedoucí školitel: Josef Chmelař

Modifikace: Viditelným světlem síťované hydrogely kyseliny hyaluronové
Nanovlákenné struktury: Příprava nanovlákenného krytu pro hojení jizev
Nanotechnologie: Depoziční techniky pro přípravu tenkých vrstev na 3D plochách

Spolupracují s námi i tyto školy

Nejvíce posluchačů našich seminářů pochází z okolí Ústí nad Orlicí. Dveře jsou však otevřeny pro všechny. U nás můžete potkat středoškoláky třeba i z Prahy nebo Brna. Místo, kde studujete, není rozhodující. Rozhodující je jen váš zájem.

Zůstaňme v kontaktu

Všechny vzdělávací programy má pod palcem Eva. Pokud si s něčím ohledně FYBICHa nebudete vědět rady nebo budete hledat informaci, na kterou jste zatím nenašli odpověď, určitě jí napište. Moc ráda vám se vším pomůže.
Eva Myšákovámanažerka vzdělávacích programů